NOVINKY

20. 09. 2009 MAKADO aj šprint máme za sebou (výsledky). A stalo sa niečo neuveriteľné - bolo pekne :) V prvom rade chceme poďakovať všetkým štartujúcim. Prekonali sme (ste) rekord v účasti - v sobotu štartovalo až 86 dvojíc! 51 z Vás prišlo rozbicyklovať svalovicu aj v nedeľu na šprint. Obrovská vďaka patrí aj našim partnerom, bez ktorých by sme to určite nezvládli. Uvedomujeme si, že nie všetko bolo ideálne, a stále máme rezervy... Aj preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste prípadné postrehy, ale najmä návrhy na zlepšenia do budúcich rokov písali do našej diskusie. Priebežne budeme pridávať linky aj do fotogalérie, pokiaľ máte vlastné fotky, alebo ste o MAKADE napísali na Vašu stránku, dajte nám link, radi ho pridáme. Takže o rok :)

19. 09. 2009 Štartovka na nedeľu.

18. 09. 2009 Aby reč nestála, okrem všetky super nadupaných cien, o ktorých sme Vám už povedali, Vás čaká aj poukážka na nákup v hodnote 100€ v predajnia Yaksteam. Náš dlhoročný super partner Športservis okrem kopy super cien venoval aj hlavnú cenu do tomboly - trekingový bicykel v hodnote 400€! a Kellys pridal ďalšie bicyklové ceny v hodnote takmer 200€. Aj tí neskôr narodení si prídu na svoje, ceny pre deti venovala Pepsi, ktorá sa bude starať o Vaše občerstvenie v sobotu, a Mc Donald's, ktorý pre zmenu zabezpečuje nedeľu. A v nedeľu sa s deťmi teda príjsť oplatí - máme 15 detských vstupeniek do Aquaparku Senec!

18. 09. 2009 Neuveriteľné sa asi stane skutočnosťou. Vyzerá to, že na MAKADE bude dobré počasie. SHMÚ hlási: "Malá, miestami zväčšená oblačnosť. Ráno miestami hmlisto. Najvyššia denná teplota 20 až 25 st.".

17. 09. 2009 Tento rok bude zavedená povinná kontrola, ktorú bude musieť každý oraziť ako poslednú pred návratom do cieľa. Je to v záujme bezpečnosti a plynulého dojazdu. Netreba sa obávať, všetko vysvetlíme pred štartom... Ako je uvedené aj v pokynoch, parkovať sa bude dať len v bočných uličkách okolo námestia, nie na námestí samotnom. Dopravu budeme organizovať. Okolité krčmy a reštaurácie sú o nás informované, najesť sa je možné v Reštaurácii Pútnický mlyn, rýchle občerstvenie (cigánska, klobásy, korbáčiky, ...) sľúbili aj ostatné okolité podniky.

17. 09. 2009 Dostali sme echo od jedného z bajkerov... Voda v Rusovciach je stále super, tak dojdite na šprint a nezabudnite si plavky!

14. 09. 2009 Zverejnili sme pokyny na obidva dni. Sme veľmi radi, že firma AONE sa rozhodla venovať každému pretekárovi vzorky zo svojich produktov, zabezpečiť pitný režim v cieli a venovať aj ceny pre prvé tri dvojice v každej kategórii. Aj do tomboly pribúdajú nám ceny pribúdajú, okrem už spomínaného výletu na karneval do Benátok od BUBO Travel Agency, máme aj poukaz na večeru pre 2 osoby v Reštaurácii Malý Bajkal v Bratislave.

13. 09. 2009 Ešte niekoľko technických drobností - stále platí, že kategórie, kde odštartuje menej ako 5 dvojíc budú zlúčené do najbližšej vyššej kategórie (najskôr sa zruší vek, potom pohlavie, napr. 80+ do -80, ŽŽ do MŽ...). Rozmyslite si, či sa nechcete prehlásiť na dlhší časový limit a pomôcť tak kolegom najmä v 5 hodinových veteránskych a zmiešaných kategóriách. Aktuálne počty v jednotlivých kategóriách zistíte na stránke prihlášky. Zároveň by sme chceli poprosiť tých, čo zatiaľ nemajú uhradené štartovné (a nedohodli sa inak), aby ho uhradili čo najskôr. Pri platbe na prezentácii je totiž štartovné vo výške 25€...

13. 09. 2009 Dnes skončí možnosť prihlásiť sa za štartovné 20EUR / dvojica na 2 dni! A prihlásiť sa oplatí opäť o trochu viac. V tombole sa bude losovať nielen o cyklistické veci od Športservisu, ale aj o výlet do Benátok od BUBO Travel Agency. Celkovo budú v tombole ceny v hodnote vyše 350€. Mapy nám bude tlačiť renomovaná tlačiareň Gupress, vďaka čomu bude tlač ešte kvalitnejšia ako po minulé roky.

08. 09. 2009 Momentálne máme prihlásených 52 dvojíc, čo nás samozrejme veľmi teší. Čo nás teší trochu menej je, že už sme vyčerpali kapacitu mapníkov, ktoré Vám môžeme požičať - rezervovanie mapníkov sme tak museli zablokovať. Ale máme aj lepšie správy, napríklad že tričká opäť budú, s úplne novou grafikou a predbežnou cenou okolo 7EUR.

03. 09. 2009 Ukážte sa, akí ste optimisti :) Okrem mapy a poskrývaných kontrol každý rok pripravujeme pre pretekárov aj exkluzívne počasie... A aké bude MAKADO tento rok? Tipujte v našej ankete!

02. 09. 2009 Pokiaľ nesledujete ostatné orienťácke stránky, možno neviete, že naša členka Hanka Bajtošová si na posledných Majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v Izraeli viedla opäť vynikajúco. Obhájila zlatú medailu v šprinte, a svoju medailovú zbierku doplnila o bronz z dlhej trate a štvrté miesto na strednej trati. My gratulujeme, a vy si môžete v nedeľu vyskúšať šprint - disciplínu, v ktorej má slovenský orienťák najväčší úspech na svetových podujatiach.

29. 08. 2009 Prichádzajú nám stále ďalšie a ďalšie prihlášky, čo nás samozrejme neuveriteľne teší. Prvý prihláškový termín (štartovné len 15€ za dvojicu, vrátane nedeľného šprintu) končí už 31.8.! Pridali sme tiež propozície na nedeľný šprint. Pripravujeme nové tričká (s úplne novou grafikou), a ak sa Natálke podarí husársky kúsok, každý MAKAĎÁK si odnesie super darček... MAKADO sa blíži, prihlasujte sa, my sa na Vás tešíme!

13. 08. 2009 Vítame prvú prihlásenú dvojicu (resp. trojicu) rodinu Janotovcov! Máme nový plagát, v priebehu niekoľko dní ho bude možné zazrieť na cyklistických trasách v okolí Bratislavy, v cykloobchodoch a určite ho stretnete aj na cyklomaratóne Kellys Greenbike Tour 22.8.!

25. 07. 2009 Spustená webstránka. Prihlasovať sa bude dať od 31. júla. HLAVNÁ TOHTOROČNÁ NOVINKA: sprievodné podujatie - šprint v orientačnej cyklistike v nedeľu 20.9. v Rusovciach - pre všetkých účastníkov MAKADA zdarma!